İbrahim Saraçoğlu ~ Boğaz enfeksiyonları ve faranjit için adaçayı kürü

Reklam
İbrahim Saraçoğlu’ndan boğaz enfeksiyonları ve faranjit için adaçayı kürü
Özellikle okula giden çocuklar bademcik iltihaplanması dolayı nedeniyle günlerce yüksek ateşle yatmakta ve okullarından geri kalmaktadırlar.
Bu gibi durumlarda adaçayı ile yapılacak gargaralar gerçek bir yardımcı olurlar. Adaçayı kürü Bademcik ya da boğaz iltihabının (faranjit) oluşumuna karşı da gerçek bir koruyucu ve önleyici olacaktır.
Gün içinde bir kaç kere yapacağınız adaçayı gargarası ilk günler içinde sizi yeniden dünyaya gelmiş gibi yapacaktır. Daha sonraki günlerde haftada bir kaç kez bu gargarayı tekrarlamak sizi bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına karşı korur.
Hazırlanışı : Yaklaşık bir su bardağı kaynar su içinde bir poşet adaçayı ya da bir tatlı kaşığı taze adaçayını on dakika demleyin.
Günde 2-3 kez bu su ile gargara yapın. Ayrıca, bununla birlikte bir ay boyunca her gün bir çay bardağı adaçayı için.
Demleme süresi tamamlandığında bitkiyi daha fazla suyun içinde bekletmeyin, mutlaka süzerek ayırın.
Not: Aktarlardan satın alınacak adaçayı hem çok daha ucuz hem de amacınız için daha uygundur.
Uyarı: Adaçayı, memleketimizde son yıllarda daha çok tüketilen bir çaydır. Ancak, hamile bayanlar hamileliklerinin ilk üç ayında adaçayını temkinli kullanmalıdırlar. Eğer düşük tehlikesi varsa kesinlikle adaçayından uzak durmaları gerekmektedir. Çünkü , adaçayının yaprakları, dört adet düşük yapma riskini artıran madde içermektedir.
Etiketler: bitki çayları, boğaz enfeksiyonu, faranjit nedir
Reklam

Uyarı: Bu yayındaki resim, makale ve video vs. Web'de bulunan çeşitli kaynaklardan alınmıştır. Telif hakkı tamamen kaynağa göre düzenledi. Bu konuda bir sorun varsa, buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
İLGİLİ YAYINLAR
Disqus Yorumlar
© Copyright 2017 Bitki Rehberi-Şifalı Bitkiler - Tüm hakları saklıdır. - Düzenleme Blogger Eklentileri Destek Blogger