Kramp ve Kas Kasılması Tedavisi (Bitkisel Çözüm)

Reklam
Genelde bu ağrılar birden girer ve çok şiddetli olurlar. Ağrılar istemsiz bir şekilde bacak, boyun, sırt gibi bölümlerde görülür. Bunların sebepleri aşırı yorgunluk ve yorgunluğa sebebiyet verecek işler yapılmaktır. Kasların ezilmesi ve zorlanması kas kasılması ya da krampın nedenlerindendir. Tempolu bir hayata kasılarak veya kramp ile reaksiyon göstermektedir vücudunuz. Az sonra bahsedeceğimiz bitkisel tedavileri uygulamadan önce ağrılı bölgeye masaj yapın. Masaj sonrası ılık bir duş alın. Bu işlemler sancılı bölgeyi rahatlatmaya yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir. Alkol almak kramp riskini arttıracağından alkol almanız önerilmez. Kramp tedavisinde aşağıdaki bitkileri kullanabilirsiniz.

    Bol bol sıvı tüketin, bu tüketim kaslarınızın rahatlaması için önemli bir işlemdir.
    Alabalık yağını ağrılı bölgeye uygulayınız. Bu işlem ağrınızın dinmesine yardımcı olacaktır. Kas gevşetici özelliği vardır.
    Aktarlar aracılığıyla temin edebileceğiniz bayırturpu kökünü sancılı bölgeye masaj halinde ovuşturun.

Bu bitkileri vücudunuza uyguladıktan sonra dengeli beslenmeye önem gösterin. Ağrılarınızın geçmesini istiyorsanız bünyenize kesinlikle alkol almayınız.
Reklam

Uyarı: Bu yayındaki resim, makale ve video vs. Web'de bulunan çeşitli kaynaklardan alınmıştır. Telif hakkı tamamen kaynağa göre düzenledi. Bu konuda bir sorun varsa, buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
İLGİLİ YAYINLAR
Disqus Yorumlar
© Copyright 2017 Bitki Rehberi-Şifalı Bitkiler - Tüm hakları saklıdır. - Düzenleme Blogger Eklentileri Destek Blogger