PROSTAT BÜYÜMESİ İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Reklam
Genellikle 40 yaş üzeri erkeklerde, idrar tazyikinde azalma, sık idrara çıkma, özellikle geceleri idara çıkma sıklı8ğının artması gibi şikayetlerle baş gösteren prostat büyümesinin nedeni henüz tam olarak anlaşıabilmiş değildir. Prostat büyümesi için tıbbi tedavinin yanısıra doğal yollardan da faydalanılabilir.

GEREKLİ MALZEMLER :


*Maydanoz,
*Nohut,
*Arpa unu,
*Papatya,
*Ayrık otu,
*Bal


HAZIRLANMASI VE KULLANIM ŞEKİLLERİ :


* Kurutulmuş maydanoz, haşlanmış nohut suyunda demlendikten sonra süzülür. Süzülerek elde edilen karı­şım, tatlandırılmadan ve tedavi süresince günde üç fincan içilir.
* Arpa unu, melhem kıvamına gelinceye kadar bal ile yoğrulur. Hazırlanan macundan nohut iriliğinde haplar ya­pılır. Hazırlanan bu haplar, tatlandırılmış papatya şerbe-tiyle günde üç-beş tane yutulur.
* Kurutulmuş ayrık kökü, dövülerek ezilir. Hazırlanan toz beş dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edi­len sıvıya, şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ilave edi­lerek karıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan, yemeklerden sonra bir fincan içilir.


PROSTAT BÜYÜMESİNE YAKIOTU


1/2 veya 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış yakıotu, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 5-6 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş yakıotu çayı, açkarnına veya öğün aralarında, soğutulmadan vetatlandırılmadan içilir.İçine Isırganotu kökü tentürüeklendiğinde çayın etkisi daha da artar. İki haftalık bir çay kürünün ardından 3-4 gün ara verilir ve yeniden 2 haftalık bir çay kürüne başlanabilir.
Reklam

Uyarı: Bu yayındaki resim, makale ve video vs. Web'de bulunan çeşitli kaynaklardan alınmıştır. Telif hakkı tamamen kaynağa göre düzenledi. Bu konuda bir sorun varsa, buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
İLGİLİ YAYINLAR
Disqus Yorumlar
© Copyright 2017 Bitki Rehberi-Şifalı Bitkiler - Tüm hakları saklıdır. - Düzenleme Blogger Eklentileri Destek Blogger