ŞEKER HASTALIĞINA FAYDALI BİTKİLER

Reklam
Şeker hastalığı aslında çok sinsi ve zor bir hastalık. Modern tıptan mutlaka yararlanmanız gerekir. Bir hekim takibinde olmanız sağlığınız açısından kesinlikle şart. Hekiminize danışarak alternatif tıptan da faydalanabilirsiniz. İşte şeker hastalığı için faydalaı, şifalı bitkiler ;
Ayrık otu, bol miktarda A ve B vitamini içerdiğinden karaciğer rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir ilaçtır. Şeker hastalarına önerilir.
Beş parmak otunun, böğürtlen yaprağına, yaban mersini ve fasulye kabuğu ile karışımına karanfil ilave edilerek kullanılması şeker hastalığına karşı tavsiye edilmektedir.
Çayır papatyasının, çiçeklerinin suda kaynatılması ile elde edilen çay veya sıkılarak elde edilen Çayır Papatyası suyu, şeker hastalarına yararlı olup, karaciğer dostu diye de anılan bir bitkidir.
Karnabahar, şeker hastalığına karşı etkilidir.
Keten tohumu ,(1 yemek kaşığı) 1 litre suda , su ½ litreye düşünceye kadar kaynatılır ve günde üç kere içilirse kandaki şeker miktarı düşer.
Kuru fasulyede, şeker hastaları için yararlıdır.
Salatalık, kandaki şeker miktarını ayarlar.
Soğan, enginar, pancar, zeytin, zeytinyağı, fındık, ceviz ve badem, şalgam şeker hastalığına iyi gelir.
Yulaf, vücuda ısı verdiği için yazdan çok kışın tüketilir. Şeker hastalığına etkilidir. Kış sabahları kaynatılıp lapa şeklinde yenebilir. İçine kuru yemiş ve bal katılarak besin değeri artırılır.
Reklam

Uyarı: Bu yayındaki resim, makale ve video vs. Web'de bulunan çeşitli kaynaklardan alınmıştır. Telif hakkı tamamen kaynağa göre düzenledi. Bu konuda bir sorun varsa, buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
İLGİLİ YAYINLAR
Disqus Yorumlar
© Copyright 2017 Bitki Rehberi-Şifalı Bitkiler - Tüm hakları saklıdır. - Düzenleme Blogger Eklentileri Destek Blogger